Dinamik Frenleme Dirençleri

Sürücüler (hız kontrol cihazları) ile kontrol edilen AC ve DC elektrik motorlarının kısa sürede durmasını, hızının düşürülmesini ya da kontrol edilmesini sağlamak için “invertör frenleme dirençleri” kullanılır.
Enerjisi kesilen motor durması istense de o anda sahip olduğu kinetik enerji sayesinde bir süre daha dönmeye devam eder. Rotor dönmeye devam ettiği için motor, bir jeneratör gibi çalışıp sürücüyü geri besler.
Bu regeneratif çalışma evresinin kısa tutulması ve ters yönde üretilen bu enerjinin ısıya dönüştürülmesi için, invertör bu enerjiyi DC’ ye çevirip, “frenleme Direnci” terminallerine bağlı olan, uygun güç ve direnç değerine sahip frenleme direncine aktarır.
Kullanıldığı Uygulamar:
Frenleme Dirençleri sürücülü motor uygulamalarının çoğunda kullanılır.

Alüminyum Kasa Frenleme Dirençleri

Paslanamaz telden elde edilen direnç, yüzey alanı arttırılmış, ısı iletim katsayısı çok yüksek olan bir alüminyum kasa içerisine koyulmuştur. Direnç malzemesi ile kasa arası ise ısı iletimi ve elektriksel yalıtımı yüksek bir malzeme ile doldurulmuştur. Bu teknoloji ile imal edilen dirençlerimiz frenleme direnci başta olmak üzere; kapasitör deşarj direnci olarak, test amaçlı sabit yüklerde, rüzgâr santrallerinde, hibrit araçlarda ve bunun gibi yapısına uygun çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılabilir. Dirençlerimiz standart olarak 1 m uzunluğunda, akımına göre seçilmiş silikon üzeri cam elyaf örgülü, yüksek ısıya dayanıklı kablo bağlantılı olarak üretilir. İstek üzerine klemensli ya da terminalli olarak da imal edilebilir.Dinamik Frenleme Direnci
Dinamik Frenleme Direnci İmalatı Üretimi
Dinamik Frenleme Dirençleri
Dinamik Frenleme Dirençleri İmalatı
Dinamik Frenleme Direnci İmalatı
Dinamik Frenleme Direnci İmalatı Üretimi
Mesken Tipi Frenleme Dirençleri
Mesken Tipi Frenleme Dirençleri İmalatı Üretimi

Direnç

Tüm Dirençlerimize ait fiyatlar için bize mail atın.