Kutulu Frenleme Direnci


Kutulu Frenleme Direnci, Hız kontrol cihazları ile yapılan uygulamalardaki motorun generatif bölgeye geçtiği zaman enerjisini ifna etmesi için kullanılan ve buna benzer bir çok alanda kullanılır bir tip frenleme direncidir. Kutu içerisinde yüksek ısıya dayanıklı ( 1400 derece ) dış gövde yeşil boyalı porselen dirençler bulunur.
Paslanmaz çelik levhalar ile desteklenen kutulu frenleme direnci modelleri havalandırmalı özel galvaniz sac kutu içerisinde yer almaktadır. İstenilen güç ve direnç değerinde üretilebilen kutulu frenleme direnci modelleri bilezikli asenkron motorların yol verme devrelerinde de kullanılmaktadır. Endüstriyel kullanım alanları için de uygundur.


Direnç Birimi Nedir?

Direncin birimi Ohm’dur ve Ω simgesi ile gösterilir. Çoğunlukla elektronik cihazlarda gördüğümüz dirençler, Ω, kΩ ve MΩ ile ifade edilir. Ω simgesinin başına gelen k ve M harfleri (m) metre- (km) kilometre ilişkisindeki gibi, bu direncin katsayısını göstermektedir. kΩ, 1000Ω’u; MΩ ise 1 000 000Ω’u simgelemektedir. Binde bir Ω anlamına gelen mili Ohm (mΩ) ve bir milyar Ω anlamına gelen GΩ daha nadir kullanılan değerlerdir.İlgili Resimler Aşağıdadır.

Rezistans
Rezistans Nedir ?
Serpantin Rezistans
Serpantin Rezistans
Fişek Rezistans
Fişek Rezistans
Fişek Rezistans
Fişek Rezistans

Direnç

Tüm Dirençlerimize ait fiyatlar için bize mail atın.